گوناگون

اسموتی موز و پرتقال مقوی و عضله ساز برای بعد از ورزش

اسموتی موز و پرتقال مقوی و عضله ساز برای بعد از ورزش

پارسینه: اسموتی موز و پرتقال یکی از گزینه های عالی برای عضله سازی سریعتر بعد از ورزش است.

ورزشکاران به خصوص خانم‌هایی که برای داشتن تناسب اندام و عضله سازی ورزش می‌کنند برای عضله سازی بهتر باید تغذیه‌ای مناسب داشته باشند. اسموتی موز و پرتقال یکی از گزینه‌های عالی برای عضله سازی سریعتر بعد از ورزش است. ترکیب موز، توت فرنگی، پرتقال و لیموترش به ریکاوری بعد از ورزش و عضله سازی سریعتر کمک میکند.

معمولا در اسموتی میوه از میوه‌های یخ زده استفاده می‌کنند یا چند تکه یخ در میکسر اضافه می‌کنند، ولی اگر این اسموتی را به عنوان بخشی از رژیم غذایی عضله سازی خود استفاده می‌کنید توصیه می‌کنم از یخ یا میوه یخ زده استفاده نکنید فقط میوه‌ها را در یخچال بگذارید تا به اندازه کافی خنک شوند. اگر همزمان با ورزش قصد کاهش وزن هم دارید باید بدانید که کالری این اسموتی بالاست بنابراین مراقب باشید که کالری مصرفیتان از حد مجاز روزانه بیشتر نشود. می‌توانید این اسموتی را جایگزین وعده صبحانه یا ناهار کنید و به همراه آن مقداری آجیل مصرف کنید تا مدت زمان بیشتری سیر بمانید.

ویتامین ث. موجود در توت فرنگی، پرتقال و لیموترش کمک می‌کند تا ترمیم و ریکاوری بعد از ورزش سریعتر انجام شود مواد معدنی و مغذی موجود در موز هم به عضله سازی هر چه بیشتر شما کمک خواهد کرد.
زمان آماده سازی: ۵ دقیقه
موارد لازم برای ۳ نفر

مواد لازم اسموتی موز و پرتقال

آب پرتقال ۳۵۰ میلی لیتر

آب لیمو ترش ۱۵ میلی لیتر

توت فرنگی ۱۵۰ گرم

موز رسیده ۱ عدد بزرگ

طرز تهیه اسموتی موز و پرتقال

تمام مواد را در یخچال بگذارید کاملا خنک شود سپس میکس نموده بلافاصله استفاده کنید. در صورت تمایل می‌توانید موز را در فریزر بگذارید یخ بزند یا از چند قالب یخ داخل اسموتی استفاده کنید.


منبع: پرشین وی

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار