گوناگون

هوا در آستانه پاکی است

 هوا در آستانه پاکی است

بنابر اعلام سازمان هواشناسی، برای روز جاری بارش باران، در نواحی سردسیر و مرتفع بارش برف، وزش باد شدید موقت، در نواحی کوهستانی کولاک برف و کاهش محسوس دما پیش بینی می شود.

به گزارش اقتصادنیوز، وضعیت آب و هوای این روزهای تهران به دلیل کاهش میزان ذرات آلاینده در هوا، در آستانه پاکی است.

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم درباره شاخص کیفیت هوا گزارش داده است که در حال حاضر روی عدد ۶۸ قرار گرفته  که نشان از بهبود وضعیت هوا دارد.

سازمان هواشناسی کشور هم امروز درباره وضعیت آب و هوای شهرهای مختلف کشور به مهر اعلام کرده است: «برای روز جاری بارش باران، در نواحی سردسیر و مرتفع بارش برف، وزش باد شدید موقت، در نواحی کوهستانی کولاک برف و کاهش محسوس دما در خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و شمال شرق هرمزگان پیش بینی می‌شود. همچنین دما در نیمه شرقی کشور ۵ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.»

در حال حاضر، از شدت بارش برف در ارتفاعات و پایین دست بخش لاریجان کاسته شده اما با گزارش های دریافتی در بیش از ۳۰ روستای این بخش تا حدود هفت سانتی متر برف بر سطح زمین نشست.

سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب‌ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی، آمادگی راهداری جهت برف‌روبی در گردنه‌ها و مناطق سردسیر، پرهیز از سفرهای غیر ضروری، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها، عدم قرارگیری در بستر مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، اجتناب از فعالیت‌های کوه‌نوردی، محدودیت در فعالیت‌های عمرانی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، کنترل دما و رطوبت در سالن‌های پرورشی و حفاظت از کندوها با توجه به نوسانات محسوس دما، عدم انجام مبارزه شیمیایی در دمای زیر صفر، ایجاد پوشش روی نهال‌های جوان و استفاده از کودهای مناسب برای مقاومت گیاهان به سرما را توصیه می‌کند.

این در حالیست که پیش بینی از بارش برف تهران هنوز اعلام نشده است.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار