گوناگون

این خبر را بخوانید، بعد موهایتان را بلوند کنید

این خبر را بخوانید، بعد موهایتان را بلوند کنید

بلوند کردن مو محبوب ترین روش رنگ مو در بین خانم هاست که باید قبل از انجام آن به نکات مهمی توجه کنند تا دکلره آسیبی به موهایشان نزند.

بلوند کردن مو یکی از روش های روشن نمودن موها است که در بین خانم ها طرفداران زیادی دارد . بلوند کردن مو در ظاهر خانم ها تغییرات زیادی ایجاد می کند و آنها را زیبا و جذاب می نماید . بهتر است قبل از بلوند کردن موهایتان کارهایی را برای آماده سازی موهایتان انجام دهید . با این بخش از نمناک همراه باشید تا فوت و فن آماده سازی مو را برای شما بازگو کنیم.

آنچه پیش از بلوند کردن مو باید بدانید

میزان حساسیت پوستتان را بسنجید

برای جلوگیری از التهابات و ناراحتی های شدید پس از بلوند نمودن موها ، میزان حساسیت پوستتان را نسبت به دکلره ، قبل از دکلره کردن موهایتان بسنجید .

این نکته را به آرایشگرتان بگویید

قبل از دکلره کردن موهایتان به آرایشگر خود بگویید که قبلا موهای خود را با رنگ گیاهی رنگ نموده اید و یا با رنگ شیمیایی . رنگ کردن موها با رنگ گیاهی سبب می شود موها دکلره را نپذیرند زیرا رنگ دانه های گیاهی دریچه های مو را بسته و مانع از خروج پیگمنت های رنگی از دریچه مو می شوند.

موهایتان ضخیم است یا نازک ؟

دکلره کردن و حتی رنگ کردن موهایی که دارای ضخامت هستند بسیار مشکل است زیرا این موها مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند و حتی در بعضی مواقع نسبت به موهایی نازک تر زودتر خرد و شکننده می شوند.

در زمان دکلره رنگ مو اهمیت فراوان دارد

رنگ مو در زمان دکلره بسیار مهم میباشد زیرا موهای مشکی و تیره به دلیل وجود تعداد زیادی پیگمنت زرد و قرمز و قطر بسیار زیاد پیگمنت آبی مدت زمان بیشتری را لازم دارند تا به پایه مورد نظر برسند.

موهای تان را ارزیابی کنید

اگر موهایتان شکننده و آسیب دیده است از دکلره کردن صرف نظر کنید و برای مدتی آن را دکلره نکنید تا ترمیم و تقویت بشود. توصیه ما به کسانی که موی آسیب دیده دارند ، این است که از دکلره کردن صرف نظر کنند.

قبل از بلوند کردن موها به این نکات توجه کنید

مو را تقویت کنید

قبل از دکلره کردن موهایتان به فکر مراقبت از موها باشید و با یک برنامه خوب و تلفیقی از رطوبت، لطافت و تقویت از موهایتان مراقبت کنید. برای موهای ضعیف و نازک خود محصولات حاوی تقویت کننده و نرم کننده را انتخاب نمایید تا از خشکی آن جلوگیری شود. موهای مجعد و فر به محصولات مرطوب کننده نیاز دارند ، این موها باید مرطوب بمانند و شکنندگی آن ها به وسیله پروتئین ترمیم بشود.

دو هفته قبل از بلوند کردن مو برای جلوگیری از شکنندگی و خرد شدن مو در هنگام دکلره از محصولات مراقبتی مو استفاده نمایید . بدین صورت که شب قبل از خواب از این محصولات استفاده کرده تا در طول مدت خواب روی موهای شما بماند و سپس در صبح سرتان را شامپو کنید. برای بلوند شدن میزان زیادی آمونیاک یا مواد سفید کننده لازم هست پس از یک شامپوی بدون سولفات و ماسک ترمیمی بهره گیری کنید.

کارهایی که به مو آسیب می زند را انجام ندهید

قبل از بلوند کردن از کارهایی که به مو آسیب می زند مانند سشوار کشیدن ، فر کردن مو و یا صاف نمودن مو دوری کنید.

از مواد خوب استفاده کنید

از محصولاتی که مخصوص موهای رنگ شده هستند ، استفاده کنید و از شانه هایی با دندانه درشت، برس های نرم یا نرم کننده های مخصوص موی بلوند استفاده نمایید . برای موهای بلوند دو نوع نرم کننده طلایی و نقره ای وجود دارد. نرم کننده های نقره ای مخصوص موهای بلوند طلایی هستند تا اثر زردی را خنثی کنند.

با موهای تان رفتار صحیح داشته باشید

بعد از بلوند کردن مو ، موهای شما تغییر نموده است پس هنگام شستشو موها را آرام بشویید و هرگز آن ها را چنگ نزنید و به آرامی مو را خشک کنید. از دستگاه های داغ برای درست کردن مو دوری کنید اما در صورت انجام این کار نوک مو را با یک روغن چرب کنید.

ماسک مو استفاده نمایید

قبل و بعد از رنگ کردن مو برای افزایش سلامتی و آب رسانی موها از ماسک های مو استفاده کنید . این ماسک ها برای هر نوع مویی مناسب هستند . این ماسک ها را روی موی خشک استفاده کنید زیرا موی خشک نسبت به موی خیس مواد مقوی بیشتری جذب می کند.

برخی از رنگ ها نیازی به دکلره ندارند

قبل از دکلره درانتخاب رنگ مو دقت کنید زیرا اگر بخواهید موی تیره را تنها به اندازه سه درجه روشنتر کنید نیاز به دکلره نمی باشد و یا با دکلره ضعیف هم می توان این کار را انجام داد.

خانم های باردار از دکلره کردن موی خود اجتناب کنند

خانم های بارداری که در ماه های هشتم و نهم حاملگی هستند نباید از دکلره استفاده کنند.

موهای دکلره شده را زیر کلاه نگذارید

موهای دکلره شده را در زیر کلاه پلاستیکی قرار ندهید زیرا سبب خشک شدن محلول دکلره و از بین رفتن حالت مو و از بین رفتن اثر محلول دکلره می شود .

نزد آرایشگر متبحر بروید

از افرادی موهایشان زیبا بلوند شده است بپرسید که نزد چه کسی رفته اند . شما نیز برای اینکه از نتیجه بلوند کردن مویتان راضی باشید نزد فردی بروید که تبحر کافی برای انجام این کار را داشته باشد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار